Tičino masa goljat

tema je zaklenjena

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

tema odprta - 19. feb 2008 9:15 | ogledi: 4.618 | odgovori: 4

Pozdravljene,

sem novi član tega foruma, čeprav ga že več kot 2 leti dnevno prebiram.

Ogromno strvari sem že prebrala o temi TIČINO MASA; a do sedaj še nisem zbrala poguma da bi jo poskusila.

Zato bi vas zelo rada prosila za vaše nasvete.

Fascinirana sem nad okraševanjem tort od JADE, LIGONJE, STANE.R... Kako vam uspe tako lepo ravno oblikovati torto s tičino maso, brez mehurčkov, brez gub.

Ali jo vi že prej razvaljate v veliki tanki krog in ga nato nanesete na torto, ki smo jo predhodno oblekli v masleno kremo??

Kako vam jo uspe tako leto zravnati??

Za vsak nasvet se vem že v naprej zahvaljujem

SRNA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2008 9:36

Razvaljaš in nato raztegneš čez torto. Potem pa uporabiš kaj za gladiti. Po nasvetu mojstra Goljata sem si jaz omislila kar obisk Bauhausa in sem tam kupila tisto azdevo za glajenje sten. Se ful obnese in precej cenejša ja kot pa slaščičarski pripomočki.

Loni Makaroni

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. feb 2008 9:55

Jaz sem zadnjič prvič delala s to maso. Tenko sem razvaljala ticino (desko posula s sladkorjem v prahu), potem pa sem s pomočjo valjarja prenesla to oblogo na torto. Za glajenje torte pa potrebuješ pripomoček, bodisi kot pravi Loni kar zadevo, ki jo uporabljajo za glajenje sten, ali pa kupiš gladilec za slaščičarje (Pekarna Vrnika na primer). Sweetie

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. feb 2008 9:58

Tičino najlažje razvaljaš na silikonski podlagi in nato preneseš z njo vred na torto. Pogoj je, da mora biti tičina v enem kosu prenešena na torto. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti